O nás

Pomáháme firmám a dětem

 

V ConsultingKids jsme přesvědčeni o dvou věcech:

 

Za prvé, děti mohou pomoci dospělým s relativně složitými firemními a sociálními záležitostmi. Děti jsou toho schopny protože jejich náhled na svět není zdaleka zformován. Jejich mozek je jako houba naprogramovaná na průzkum a objevování. Vidí svět s otevřenou myslí a ptají se na otázky na které se dospělí už neptají, nebo které by je ani nenapadly. V důsledku toho, mají děti mimořádně upřímný a poctivý pohled na svět. Někdy až brutálně upřímný! Jsou bez zábran, a nejsou příliš citlivé na to, co si ostatní o jejich nápadech myslí. Jejich představivost a tvořivost je bezmezná. Jednoduše jim nevadí, jestli se něco na první pohled zdá nemožné, nebo nepraktické.

 

Za druhé, my, jako dospělí, můžeme pomoci dětem rozvinout schopnosti řešit problémy „dospělými“ způsoby a technikami. Technikami, od renomovaných konzultačních společností jenž jsme speciálně upravili pro práci s dětmi. Tímto způsobem se seznámí s technikami, které jim pomohou řešit od malých až po velké problémy a od jednoduchých až po velmi složité životní situace po zbytek jejich života.

 

Pro ConsultingKids jsou si tyto dvě přesvědčení stejně důležitá.

 

About Us Czech Republic

Proč to dělat komplikovanější než je nezbytné?

 

Jako dospělí jsme se naučili řadu způsobů a technik, jak z našeho každodenního života, tak i třeba prostřednictvím drahých MBA kurzů, které renomované konzultační společnosti používají pro řešení problémů. Také je rádi nazýváme komplikovanými jmény jako jsou: Analýza hlavních příčin, Principy strategie modrého oceánu, Pyramidové základy, Logické stromy, Myšlenkové scénáře, atd. Ale proč to dělat komplikovanější než je nezbytné?

 

Bas Warmerdam, púvodem z Holandska a zakladatel ConsultingKids má široké obchodní zkušenosti a univerzitní vzdělání. Byl by velmi rád, kdyby měl jeho současné schopnosti (věk 38) už v době, kdy dokončoval svoje studentské dizertační práce (věk 22). To by mu ušetřilo spoustu bezesných nocí a celý proces by mu zabral zhruba 20% času J

 

Upřímně řečeno … V základu, tyto schopnosti nejsou žádná věda, tak proč nepředstavíme tyto „dospělácké“ schopnosti dětem v mnohem nižším věku? Na základě tohoto přesvědčení, ConsultingKids upravilo tyto metody a techniky pro dětské chápání světa a soustředí se na ně v rámci denních aktivit. Současně tím napomáhá svým zákazníkům řešit relativně komplexní firemní a sociální situace.

Pojďme se bavit a změnit svět!

Tomáš zahájil svoji kariéru v bance, pak se přestěhoval do Belgie, kde pracoval pro nadnárodní finanční telekomunikační společnost na různých pozicích. Pozice, která mu seděla nejvíce byla kombinace obchodního a technického konzultanta. Tomáš zjistil, že je konzultantem od přírody. Jeho inovativní a usilovná práce byla respektována i vrcholovým managementem celosvětových bank. Později se přestěhoval zpět do rodné vlasti České Republiky kde založil vlastní společnost napomáhající učitelům a školou povinným dětem s důležitými aspekty výuky, jakými jsou třeba dopravní výchova a bezpečnost.

 

Tomáš přišel na to, že práce s dětmi je pro něj stejně uspokojivá jako práce celosvětově uznávaného konzultanta velkých korporací, nicméně propojení těchto dvou rozličných světů zde chybělo až do doby, než si všiml společnosti založené jeho MBA spolužákem Basem. Bas mu představil koncept ConsultingKids a Tomáš okamžitě poznal, že toto bylo to chybějící spojení, které hledal od doby kdy se vrátil zpět do České Republiky a okamžitě se stal zakladatelem ConsultingKids Česká Republika.

 

Tomášovo osobní motto je: „Nikdy není pozdě stát se tím, kým jsi mohl být“ a s příchodem ConsultingKids konečně přišel čas stát se tím kým mohl být.

 

Podle Tomášových slov: „nezáleží na tom co děláte, ale pakliže dokážete vytvářet přidanou hodnotu, pomáhat ostatním a současně mít radost z toho co děláte a bavit se u toho, jste nejšťastnějším člověkem na zemi“.

Celosvětově

Pomáháme našim zákazníkům a dětem z celého světa z našich kanceláří v Holandsku (HQ), Ugandy a České Republiky (více na www.consultingkids.com). Našimi klienty jsou jak malé společnosti tak nadnárodní korporace, ale i místní státní správa, tak i středně velké společnosti. Jsme rychle se rozvíjející společnost a čím jsme větší, tím více klientům a dětem můžeme pomoci. Pakliže Vás náš projekt zaujal a chcete s námi spolupracovat, pojďme se setkat a prozkoumat příležitosti společně!